KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13693726
nr 1369 3726
Hjalmar Nordlund
(1879-1971), Sverige
Oljemålning, Motiv från Medelpad, Signerad. Olja på duk, 48x56 cm
Hjalmar Nordlund, svensk målare född 1879, död 1971.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 december 2020
kl 19:47:37
19/12 20:15:39
Hjalmar Nordlund
Läs mer om Hjalmar Nordlund